X
تبلیغات
زولا

امام زمان «عج»( بهشت اهل بیتیان)

مربوط به چهارده معصوم و آشنایی باگل سر سبدامام زمان(عج)و دوران انتظار تا جلو گیری شود از فتنه دشمنانی که خود را در لباس دوست جلوه می دهند داعش و وهابیت که تا دیروز امام زمان نمی شناختند شیعه می کشتند الان هم می کشند تا خود رابه جای یاران آن مصلح جلوه دهند
دوشنبه 26 مرداد 1394

اندیشه موعود در ادیان ابراهیمی

اندیشه موعود در ادیان ابراهیمی:همانطور که می دانیم تمامی ادیان الهی به حضرت ابراهیم (ع) منتسب می باشند. هم مسیحیت، هم اسلام وهم یهود.

بنی اسرائیل از طریق حضرت اسحاق (ع) به حضرت ابراهیم (ع) منتصب می شوند، اسلام و اهلبیت . پیامبر اسلام نیز از طریق حضرت اسمائیل (ع) منتصب می شوند وهمچنین مسیحیت هم از طریق حضرت اسحاق (ع) به حضرت ابراهیم (ع) منتصب می شوند.


نکته مهم:


یهود، اسلام و مسیحیت به هر سه آنها ادیان الهی گفته می شود چون نسل آنها به حضرت ابراهیم پیامبر منتصب شده اند.

به هم این خاطر هم در یهود، هم در مسیح و هم در اسلام از موعود سوال وجواب است و ما در اینجا وما در اینجا یک شبه وجواب شبه را می دهیم. اسلام هم می گوید موعود می آید، یهود هم می گوید موعود می آید و مسیح هم می گوید موعود می آید پس در اصل موعود هیچ اختلافی وجود ندارد ولی صفاتی که از موعود شمرده می شود گوناگون است و اختلاف دارند؛ یهود یک صفاتی می گوید، مسیح یک صفاتی واسلام صفاتی دیگر پس دلیل بر این  نمی شود که موعود نیست ، اگر موعودی نبود باید در هر سه دین الهی آن را تکذیب و با هم می بودواین اختلاف را شبه ای می دانند، حال جواب اتفاقاً بر عکس در این که یهودهم می گوید موعود می آید و مسیح هم می گوید موعود می آیدواسلام هم می گویدموعودمی آید چون منبع آنها در اصل     یکی است  و در صفات آن اختلاف دارند اینکه در بودن موعود اختلاف ندارند و از طرف یک نفر به همه گفته وابلاغ شده است چون یهود که ازموعود سخن می گوید از حضرت اسحاق(ع) و آن حضرت هم ازپدرش حضرت ابراهیم(ع)، مسیح که از موعود سخن می گوید هم همینطور و اسلام هم از طریق حضرت اسماعیل(ع)به حضرت ابراهیم(ع)؛  پس همه ازیک نبی مکرم خالق سخن می گویند، پس اتفاقاً دنبالۀ جواب مطرح نمودن موعود با گرچه اختلافات نشان دهندۀ این است که موعود ودین در روی زمین یکی است .

دومین جواب برای این اختلافات طبیعی است به مرور زمان قریب قرن ها ست که از آمدن حضرت موسی (ع)وعیسی (ع) می گذرد وممکن است در بیان این صفات (لغت در دهن به دهن چرخیدن) اطلاعات در طی حکومت هایی که روی کار می آیند از بین رفته و هر کس هر چه شنیده آن را می گوید.

لذا در این حال حاضر یهودیت هم حرف برای مهدویت دارد ، مسیحیت هم حرف دارد و اسلام هم دارد پس هر کس اطلاعات بیشتری در مورد مهدویت داشته باشد می تواند گروههای دیگر را محکوم کند.    

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)